Dbając o odnowę biologiczną oferuje swoim klientom korzystanie z sauny. Nie bez powodu€“ jej właściwości prozdrowotne są znane już od tysięcy lat. Nie tylko wpływa na wygląd naszej skóry, ale pozwala się odprężyć po całym dniu pracy czy też treningu. 
W ofercie posiadamy saunę fińską. Temperatura w niej wynosi od 50 do 110°C, jednak ciągłe polewanie rozgrzanych kamieni wodą sprawia, że panują w niej komfortowe warunki do spędzania czasu.
Sauna infrared na podczerwień. Zamiast kamieni czy tradycyjnego pieca ciepło jest wytwarzane przez promiennik podczerwieni, który nagrzewa powietrze maksymalnie do 50°C.
Korzystanie z sauny jest polecane też osobom, które chcą się odchudzić. Podgrzanie ciała poprawi metabolizm organizmu i pomoże pozbyć się z niego szkodliwych toksyn. Sauna jest polecana także sportowcom. Nie tylko odpręża zmęczone po treningu mięśnie i pomaga pozbyć się zakwasów, ale także dobrze oddziałuje w przypadku kontuzji stawów, w nerwobólach i przykurczach mięśni. Mogą z niej korzystać również osoby zmagające się z problemami reumatycznymi i zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Podgrzanie ciała podniesie ponadto odporność organizmu i pozwoli zwalczyć pierwsze objawy choroby, takie jak gorączka, katar czy bóle mięśni. Sauna dla urody Sauna niesie korzyści nie tylko dla zdrowia, ale także dla urody. Wydzielane wraz z potem toksyny są usuwane z organizmu, dzięki czemu skóra staje się promienna i traci swój szarawy odcień. Odblokowywanie porów jest istotne dla osób zmagających się z cerą trądzikową oraz tłustą lub mieszaną skórą, której problemem jest nadmierne wydzielanie sebum. Warto jednak pamiętać, że w czasie jednej sesji w saunie nasz organizm może stracić nawet 1,5 litra wody, dlatego należy po każdym skorzystaniu z sauny uzupełnić płyny. Przeciwwskazania do korzystania z sauny Czasem w trakcie korzystania z sauny organizm zaczyna reagować zawrotami głowy lub nagłym zasłabnięciem. W takim wypadku należy natychmiast opuścić saunę, usiąść i poczekać aż tętno i oddech się ustabilizują. Warto wiedzieć, że sauna nie jest przeznaczona dla wszystkich. Nie powinny z niej korzystać kobiety w ciąży oraz te, które mają problemy z pękającymi naczynkami lub żylakami. Przeciwwskazaniem są także choroby serca, nadciśnienie tętnicze, choroby nowotworowe, miażdżyca, cukrzyca i padaczka.
X